Prípadová štúdia

Prípadová štúdia- Absolútne privátny stream školení na webstránku

Po pár rokoch sa nám ozval náš starý – spokojný klient Slovenská komora odhadcov hodnoty majetku a znalcov (SKOHMaZ), ktorému sme pred šiestimi rokmi realizovali webovú stránku – portál pre členov komory, že by potrebovali stránku modernizovať, ale hlavne by potrebovali vyriešiť privátne streamovanie svojich školení na webstránku, tak aby nebolo možné uvedený stream si nikde inde pozrieť a aby si ich členovia nemohli zdieľať prihlásenie a obchádzať tak platenie za poplatkov za vzdelávanie.

POŽIADAVKY klienta:

  • Privátne streamovanie (namiesto používaného cez youtube.com, kde sa členovia mohli prihlásiť len pomocou Google účtov).
  • Užívateľ prihlásený do portálu v reálnom čase len z jedného počítača, zabránenie zdieľania prístupových údajov medzi členmi.
  • Aktualizácia webu, prispôsobenie pre mobilné zariadenia, inštalácia certifikáciu na zabezpečenú komunikáciu https a mnoho ďalšieho.

Takéto zadanie v sebe nieslo prvky výzvy, naučenia sa niečoho nového a vytvorenia zaujímavého projektu. Radi sme sa preto zhostili tejto úlohy.

Ako prvé sme klientovi zrealizovali rozsiahlu analýzu možností streamovania pomocou rozličných platforiem ako napr. voľne dostupné streamovacie služby
Viac o zverejnených výsledkov tejto analýzy sa dočítate v našej správe na Webináre a online konferencie.
Na základe uvedenej analýzy sme klientovi zostavili zoznam možností, ich cenu, výhody a nevýhody a určili odporúčané poradie vhodnosti. SKOHMaZ si na základe toho vybrala pre nich najvhodnejšiu variantu.
V ďalšom kroku sme si naklonovali existujúci portál. Uvedený portál je postavený na open-source redakčnom systéme Joomla. Na pracovnej verzii stránky sme aktualizovali redakčný systém a jeho komponenty na najnovšie verzie, nainštalovali sme novú grafickú šablónu, vytvorili verziu stránky pre mobilné zariadenia, nainštalovali komponenty pre zabezpečenie zdieľania prístupov medzi členmi, vytvorili dashboard (členovia získajú najnovšie informácie o dianí v komore, prístup k úprave profilu na portály, ku online školeniam a podkladom pre vzdelávanie), nastavili sme užívateľské skupiny, aby každý mal prístup len tam, kam má mať a celkovo upratali stránku. Taktiež sme inovovali mailingové riešenie na distribúciu noviniek pre členov, vytvorili nové pútavé šablóny mailov a odtestovali.
Nakoniec sme implementovali streamy na vzdelávanie na webovú stránku. Použili sme cloudovú službu, pomocou ktorej sa realizuje stream a ktorá ho zabezpečuje pred zdieľaním a neautorizovaným použitím. Klient používa na spracovanie obrazu zo školení – konferencií vlastnú snímaciu a zvukovú techniku pripojenú k počítaču a následne sa tento obraz a zvuk spracúva a v reálnom čase vysiela pomocou open-source sotvéru OBS na cloudovú službu, ktorá zabezpečí jeho prenos na webovú stránku a taktiež zabezpečí dostatočný prietok dát, aby si online stream mohlo pozrieť potrebný počet sledujúcich. Pri využívaní služby klient platí len za spotrebované dáta bez mesačného paušálu.
Na koniec si klient portál skontroloval, pracovnú verziu sme presunuli vo večerných hodinách na produkčný webový server, doladili detaily a aktuálne stránku funguje v plnej prevádzke.
schema_kubenoid_pripradova_studia

VYJADRENIE KLIENTA k spolupráci:

null

Klient - Slovenská Komora Odhadcov Hodnoty Majetku a Znalcov

null

Spokojnosť s dĺžkou prác

null

Celková spokojnosť s komunikáciou

null

Celková spokojnosť s časom reakcií

null

Celková spokojnosť